Zlín o krok blíž

23.02
2015

V neděli nastoupili pardubičtí Mustangové ke svému historicky prvnímu finále na domácím ledě proti mužstvu Zlína. Utkání mělo slavnostní úvod. Nejprve věnoval Mustangům šek na 10 tisíc korun pan Jaromír Dušek, náměstek hejtmana Pardubického kraje a poté obstaral i úvodní buly. Již během rozbruslení o sobě dávalo velmi hlasitě vědět početné publikum. Hned po 48 vteřinách lehce umlčel domácí fanoušky Zdeněk Hábl, který po přihrávce Pavla Juliny zasunul puk za Drahého. Zlín se ovšem neradoval z vedení dlouho. Puk zavezl do útočného pásma Pavel Kubeš, našel přesnou přihrávkou Benharda Heringa a miláček místních fanoušků po 61 sekundách rozradostněl tribuny. Po této na události bohaté pasáží se hra uklidnila. Hrálo se především ve středním pásmu. Pardubičtí vědomi si nejistoty Matouška ve Zlínské svatyni to zkoušeli především střelami z dálky. V 7. minutě si Zlín vynutil přesilovku. Za hru vysokou holí byl vyloučen domácí Hering. Zlín se usadil v útočném pásmu, výrazněji  však domácí neohrozil. Po skončení přesilovky pokračovali hosté v územní převaze. Na počátku 11. minuty vymanil domácí ze sevření Kubeš a odstartoval pasáž, která patřila domácím. Ve 12. minutě se dostala do šance dvojice Kubeš - Motyčka, tako šance ovšem ještě gólem neskončila. Na počátku 13. minuty Richard Buhr udržel útočné pásmo, posunul puk na Motyčku, který krásně našel před brankou Pavla Kubeše a ten poslal domácí do vedení. Po první třetině tak vedli domácí 2:1.

Druhá třetina začala pro domácí opět stejně jako ta předchozí. Zdeňku Háblovi stačilo pouhých 70 sekund, aby přehodil ležícího Drahého a vyrovnal. V 19. minutě rozhodčí udělili dvě minuty hráčské lavici hostů za nesportovní chování. Domácí si během přesilovky vytvořili jedinou šanci. S tou si ovšem Matoušek poradil. Po skončení přesilovky se před domácí svatyní zkoušel dostat Fojtík, ale neuspěl. Na druhé straně odpověděl stejným způsobem Hering. Půl minuty před koncem mohl vrátit vedení na stranu hostů Julina, osamocen před brankou ovšem přestřelil. Po dvou třetinách tak svítily na ukazateli skóre dvě dvojky.

Během přestávky naordinoval trenér hostů svým svěřencům velmi účinnou taktiku. Hosté začali napadat rozehrávku domácích hluboko ve svém pásmu. Tato taktika se vyplatila velice brzy. Po 23 sekundách vrátil na stranu Zlína po Joppově přihrávce vedení Fojtík. Po inkasované brance se domácí za mohutné podpory publika snažili o vyrovnání - největší šanci spálil Motyčka. S postupujícím časem začaly domácím docházet síly a Zlín hrající na dvě pětky vystupňoval tempo. Ve 37. minutě navýšil skóre po asistenci Šafránka Palát a zdálo se být hotovo. Zadělat na drama mohl Michalec. Po Heringově akci na něj zívala půlka brány, bohužel trefil pouze brankovou konstrukci. To bylo ze strany domácích vše a hosté už si závěr pohlídali.

Zlín se tak ujímá vedení 1:0 na zápasy. O vítězi se rozhodne v Baťově městě 6. či 7. března. Pro Pardubice to tak byl pro letošní sezónu poslední domácí zápas. Děkujeme za fantastickou kulisu všem fanouškům a budeme se těšit na domácí utkání i v příští sezóně.