Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Zlín Pardubicím pláchl již na rozdíl šesti bodů, na ledě Mustangů vyhrál 3:1

12.12
2017

Ztráta druhých Pardubic na první Zlín vzrostla již na rozdíl šesti bodů. Pardubičtí sledge hokejisté padli s úřadujícími mistry i podruhé v sezóně, tentokráte na domácím ledě 1:3. Mustangové se naopak musejí dívat za sebe, na Spartu mají už jen bodový náskok.

Zlínští hráči začali s velkou bojovností, díky čemuž soupeře od úvodního vhazování přehrávali. Již ve třetí minutě se mohli radovat z prvního přesného zásahu, náhradní kapitán Marian Ligda měl po nahrávce Joppy dost času na to, aby zamířil pod horní tyč. Hostující útočník měl šanci i o něco později, podruhé už ale Bočka nepřekonal. Pardubičtí se v úvodní třetině absolutně nemohli chytit, druhým gólem zaváněla i prudká střela Šafránka či průnik Paláta, při domácích ale stálo štěstí. Ovšem pouze do 13. minuty. To Martin Joppa zvýšil na 2:0 po individuální akci, kdy si sám dorazil svoji vlastní střelu.
Ani na začátku prostředního dějství se moc na hře nezměnilo. Zlín měl několikrát blízko k tomu, aby zápas strhl do tříbrankového rozdílu a zřejmě zlomil, své šance ale neproměnil. Palátovi při přečíslení dva na nikoho nevyšla ukázková kulišárna, Šafránek mířil příliš vysoko. A tak Mustangové přeci jen možná začali těžit z fyzické převahy. Michalec ještě Matouška neprostřelil, po chybě ve zlínské obraně ale ve 26. minutě milimetrově přesnou střelou do vinklu snížil Pavel Doležal. Dokonce vyrovnat mohl ještě Kubeš, gólman LAPPu se však vyznamenal. Zlínu ke konci třetiny na moment zatrnulo, z už tak chudé sestavy vypadl na chvíli po tvrdém souboji Joppa, slovenský útočník, který byl v zápase u všech branek, se ale dal brzy dokupy.
Do třetí patnáctiminutovky tak domácí vstupovali s nadějí na vyrovnání, zbytečným faulem Kořínka se ale oslabili. V sedmatřicáté minutě byla k vidění kuriózní situace. Při signalizovaném ofsajdu domácí vystřelili na bránu, načež hosté v domnění, že bude pískáno, přestali hrát. Sudí však hru nechali pokračovat a sám před Matouškem byl Kořínek, zaváhání jinak přesných rozhodčích ale nevyužil.
A tím vynesl nad zápasem ortel. O minutu později, v čase 37:35, dostal od Joppy parádní přihrávku David Palát, který už se nemohl mýlit. Zlín už vedení 3:1 udržel, nic na tom nezměnilo ani power-play Pardubic.

Dnes nám chyběl Hering, který umí napadat a hrát dopředu. Museli jsme tak hrát více defenzivně, po dvou individuálních chybách jsme ale inkasovali. Až na toto jsme podali dobrý výkon, který ale nebyl oceněn body,“ řekl Michal Tereska, trenér SHK Mustangové AUTO IN Pardubice.

První třetinu jsme odehráli dle našeho plánu, proměnili jsme šance a vedli jsme 2:0. Následně jsme trošku polevili a prohráli jsme nějaké osobní souboje, gólem na 3:1 jsme to ale zlomili. Hráli jsme sice v ořezané sestavě, zápas jsme si ale užili, s Pardubicemi to je vždy kvalitní zápas. Dokázali jsme soupeře přehrát především v úvodu a dali jsme průběhu duelu nějaký směr,“ těšilo Tomáše Sedláčka, trenéra SHK LAPP Zlín.

Pardubice – Zlín 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Sestava Pardubic: Boček – Motyčka, Kolek, Kvoch, Michalec, Horníček, P. Kubeš (C), V. Buhr, Doležal (A), Kořínek, R. Buhr, Chudomský, Ledvinka.

Sestava Zlína: Matoušek (Molek) – Julina, Šafránek (A), Palát (A), D. Hábl, Joppa, Ligda (C), Turic.

Branky a nahrávky: 26. Doležal (Motyčka) – 3. Ligda (Joppa, Palát), 13. Joppa, 38. Palát (Joppa).

Statistiky: Vyloučení: 3:2 Využití: Bez V oslabení: Bez Střely na branku: 15:18 (4:8, 8:6, 3:4) Vyhraná vhazování: 15:20.