Zlín vyhrál i ve druhém zápase

09.03
2015

Poslední zápas sezóny pro Mustangy se odehrál v pátek 6.3.2015.

Kolem 12. hodiny se sešel celý tým na zimním stadionu v Pardubicích, kde nasedl do autobusu a vyrazil na druhý zápas finále play-off pro rok 2014/ 2015. Cesta probíhala v klidu a nikdo si nepřipouštěl, že by to měl být poslední zápas sezóny. Všichni jsme věřili, že se vše rozhodne až ve třetím zápase play-off hraného na dva vítězné zápasy.

V 18:30 začal zápas, do kterého Mustangové z Pardubic vstoupili dobře a plní sebejistoty. Vyhráli jsme buly a usadili jsme se během první minuty v obranném pásmu Zlína. Zlín se osvobozuje až pasem na mladého slovenského hráče Joppu, který nezpracoval, ale i přesto se k puku dostali hráči Zlína a jen nahazují za bránu. Naši obránci totálně zaspali a odražený puk dojíždí osamocený Šafránek, který v nájezdu ještě přihrává zcela volnému Joppovi, který lehce zasouvá za záda Bočka do prázdné branky už v čase 1:55. Následujících přibližně 6 minut se hraje na obě strany, zdá se, že ze hry mají více Mustangové, ale to se mění v čase 8:31, kdy se puk náhodně odráží na Joppu, který ujíždí sám na Bočka - nájezd neproměnil, ale k dorážce se dostal Martin Ligda, který doráží do brány nad ležícího brankáře, v podstatě opět do prázdné branky a zvyšuje již na 2:0 pro domácí tým. V tuto chvíli jsou hosté zkoprnělí a nic jim nevychází. To v čase 13:10 potvrzuje střelou do branky Šafránek. Situace je totožná jako u první branky, dva domácí hráči sami před brankářem hostů. Šafránek střílí gól na 3:0 do prázdné branky a obránci z Pardubic nikde!!! V tuto chvíli se z hlediště ozývá hlasité ŠEVCI, ŠEVCI.

Do druhé třetiny nastupují domácí v plné síle a sebejistě, vše na co sáhnou, se jim daří a tak dost času tráví v obranném pásmu pardubických Mustangů. Naopak hostům se nic nedaří, což podtrhují situace nejprve Motyčky a následně i Heringa, když už to vypadá, že se můžou dostat do šance, tak se to nevydaří…jednou hosté nezpracují a po druhé puk sjíždí z hokejky. Domácí mají pár hezkých šancí, ale ty všechny likviduje pozorný brankář hostů. Po nevydařené střele hostů domácí vyhazují puk který dojíždí Joppa a nahrává Fojtíkovi, který zvyšuje již na 4:0 v čase 24:21. Téměř po vhazování se dostává do brejku Šafránek, Boček se pokouší dojet nahozený puk tak, aby se hosté nedostali do nájezdu, ale zlínský rychlík je o chlup rychlejší a se štěstím objíždí Bočka a střílí gól na 5:0 do prázdné branky. V tuto chvíli se již zdá, že je vše rozhodnuto. Konec třetiny patří Zlínu.

O přestávce si Mustangové řeknou, že již nemají co ztratit, a tak se do třetí třetiny pouští bezhlavě s tím, že tam opravdu nechají vše a chtějí oslavy Zlína trochu zpomalit.

Toto odhodlání se hostům vyplácí a po minutě třetí třetiny Hering snižuje pěknou střelou na 5:1. I další minuty jsou plně v režii hráčů z Pardubic, jedna šance střídá druhou a v čase 35:01 se dostává k dorážce Michalec a snižuje na 5:2. Zlín si bere oddechový čas. Ani time-out nepomohl domácím se koncentrovat a pardubickým Mustangům patří celý zbytek třetí třetiny!!! Snaží se střílet a jsou stále v útočném pásmu, ale již se jim nedaří vstřelit branku, a tak po konečném hvizdu rozhodčího se radují na plno domácí.

Hráči SHK Mustangové Pardubice se stávají vicemistry České sledgehokojevé ligy. Před sezónou bychom toto umístění brali všemi deseti, ale po prohraném finále je vždy úzko. Ale přesto patří gratulace všem hráčům a velké poděkování našim fanouškům. Protože fanoušci opět dorazili podpořit své hráče i do Zlína a hojně povzbuzovali svůj tým. Naši fanoušci dokázali udělat pěknou atmosféru, za což jim DĚKUJEME !!!