FINÁLE !!!!

Po výhře 6:4, kde jsme ještě 9 minut před koncem prohrávali 2:4, máme před sebou finále proti Žralokům z Karlových Varů. Mustangové dokázali i bez jednoho z klíčových hráčů držet krok s cizinci nabitým Havířovem a na konci otočit zápas a postoupit tak do finále 2:0 na zápasy. Celý zápas bylo oslabení znát, ale bojovnost našich borců nedovolila Havířovu větší odskok a byť celý zápas nevedli, z výhry se radují naši borci hnáni neskutečnou podporou fans, kteří si vysloužili uznání i od některých hráčů soupeře. Cca 50ka diváků tak viděla úžasnou bitvu. Finále se uskuteční o víkendu 9.3. a určitě Vás na něj zveme a ještě přesný čas upřesníme. Ve finále si to Mustangové rozdají se Žraloky z Karlových Varů, kteří ve svých řadách mají jednu celou reprezentační pětici a tak se máme na co těšit.

Slovo trenéra:

Moc děkuju za dnešní nasazení a moc si vážím toho, že to borci ani za stavu 2:4 nevzdali, a to co předvedli fans, to se prostě musí zažít - pernamentní nalévání energie do žil. Oni by si prohru prostě nezasloužili a moc nás potěšilo i uznání od legendy pardubického hokeje Dušana Salfického, kterého jsme naší hrou zahřáli u srdce. Díky všem a FINÁLE JE NAŠE...

První krok za Mustangy.

Včera začalo playoff para hokejové ligy a Mustangové zavítali do Havířova. To, že to bude velké, se dalo předpokládat po základní části, kde Havířov dupal Mustangům a Varům na paty. Oba týmy byly v plné síle a tak před Pardubáky stálo útočné Norské duo doplněné o německého rychlíka a podpořené Italem. V bráně se Havířov opírá o slovenskou golmanskou jedničku. My se opírali tradičně, už dlouhé roky, o Česko-německou sílu.

Začátek zápasu byl pozitivní pro Havířov, který dokázal z kraje druhé minuty vstřelit gól. Naši však dokázali po čtyřech minutách srovnat a následně po šancích na obou stranách v 8 minutě přidat během jedné minuty (přesněji 20s) dva góly a odskočit tak na 3:1. Obzvláště ten třetí byl krásný, kdy Kořínek křižnou přihrávkou z rohu našel před brankou Heringa, který dorazil za zády Lapáčka puk do prázdné brány. To ale ještě nebylo z první třetiny vše, jelikož Kubeš střelou po zemi přes obránce překvapil gólmana a zvýšil na 4:1. Pak naši borci přečkali vyloučení a první třetina, tak skončila 4:1 pro naše Mustangy. Ve druhé třetině odstoupila Havířovská italská posila Kaligaris a bylo to znát, více ze hry se mohli těšit naši, ale Havířov se snažil kontrovat rychlými výpady. Z jednoho takového se mohl v půlce zápasu Ingo (německý reprezentant v barvách Havířova) radovat se snížení na 4:2. Do konce druhé třetiny to bylo o přetahování o puk a bylo přeci jen více vidět, že se naši zaměřili více na obranu. Do třetí třetiny se tedy šlo za stavu 4:2. Ve třetí třetině měl dvě obrovské šance náš Hering, ale Lepáčka nepřekonal. Drama se mohlo odehrát 3minuty před koncem, když byl vyloučen náš Kořínek. Naši se ale semkli do obraného čtverce a dařilo se napadat přihrávky Havířova a díky oslabení beztrestně vyhazovat přes celé hřiště. Havířov tak 2minuty početní výhody nevyužil, a tak jediné drama přišlo půl minuty před koncem, kdy ujel Ingo, ale našeho Bočka nepřekonal. Naši vyhráli 4:2 a 17.2. od 19,25 tak na domácí půdě přivítají Havířov k odvetě na domácí půdě. Případně třetí zápas se pak hraje hned v neděli od 11,45 hod.

slovo trenéra:

Jsem moc rád, že kluci na ledě nechali vše. Domů přivezli zaslouženou výhru a splnili tak první důležitý krok. U dvou gólů jsme měli trochu štěstí, ale to k hokeji patří. Někdy ho máte, jindy zase ne. Jsem také rád, že naše potence byla první třetinu skoro 100% to se nám v minulých zápasech nedařilo, a tak přeci jen se po první třetině za stavu 4:1 mnohem lépe dýchalo a pod tlakem byli domácí. Jinak já jen mohu pozvat všechny na odvetu 17.2. do malé haly Pardubické arény.

A jelikož opakování matka moudrosti - všechny chceme ještě jednou pozvat na odvetu, která se hraje 17.2. na domácí pardubické půdě v malé hale Enteria arény od 19,25 !!! Pojďme dotlačit naší podporou Mustangy do finále .....

První místo bylo na dosah.

Skončila základní část para hokejové ligy a Mustangové byli na dosah prvnímu místu. Bohužel Karlovy Vary dokázaly otočit dnešní zápas a vyhrát v rozhodujícím zápasu 3:2. Nic se nedá dělat a Pardubice se musí soustředit na play off, kde vyzvou Havířov, který Ruské reprezentanty v této sezóně vyměnil za Norské a v kombinaci s reprezentantem Itálie a Německa je to horký adept na finále. Mustangové však nedávají kůži lacino a poperou se o postup. Fotogalerie

slovo trenéra: Moc díky klukům za dnešek a i za včerejší výhru na Spartě. V okleštěné sestavě, kdy celý zápas odehrála jedna pětka, tak poslední třetina byla pro kluky na morál a je jen škoda neproměněných šancí. Škoda že v naší soutěži není video (možnost trenérské výzvy) na druhý gól Varů. Třeba vše mohlo být jinak. Dnešní zápas bych nazval soubojem letité zkušeností proti dravému mládí. Mládí vyhrálo a my se o postup do finále popereme s Havířovem. Hold to je sport. Michal T.

I neděle za tři body.

Nedělní poledne si pro nás připravilo soupeře, který nás poslední léta trápil. Zlín dlouhé roky využívá místo hledání nových hráčů služeb slovenské reprezentace a tak souboje s nimi byly pro nás velmi těžké a většinou končili prohrou. Dle soupisky to vypadalo opět na těžkého soupeře, ale již při rozbruslení bylo vidět, že tři jejich slovenské posily chybí. Převaha našich tak byla znát už od prvních minut, ale gól přinesla až třetí tutovka (prvně netrefení prázdné brány a druhá byla tyč), která přišla nečekaně při našem oslabení. Berny po pasu Pavla ujel a skóroval. Naše převaha se pak ještě projevila góly v 14 a 15 minutě a my ukončili první třetinu za stavu 3:0 pro nás. Ve druhé náš tlak neustál a skóre této třetiny 5:1 mluvilo za vše. Bylo znát, že hra Zlína se odvíjela od toho jak jsme nechali hrát jejich Zdeňka Hábla. Když neměl prostor byli bezzubí. Ve třetí třetině jsme opět protáčeli kompletní sestavu a tak mohl i úřadovat Zlín a upravit celkové skóre na 9:3.

slovo trenéra: Do zápasu jsme vstoupili lépe jak včera, ale gól přišel až v 10 minutě, což je k předvedenému tlaku a šancím pozdě. Pak jsme si hlídali hru a opět se dařilo pokrývat střední pásmo a tak Petr Boček v bráně měl docela volno. Ke konci jsme polevili a nechali Zlínu moc prostoru a Hábl trestal. Toho se v playoff musíme vyvarovat. Opět děkuji fans za super atmosféru a před námi je ještě jeden hrací víkend a pak od února playoff na které Vás všechny zveme - sledujte naše stránky, ať nás můžete přijít podpořit. Michal.

Tři kola před koncem parahokejové ligy je jasno. Mustangové budou opět účastníci PLAYOFF.

Dnešní zápas proti Olomouckým Kohoutům stvrdil to, co se jevilo jako nevyhnutelné. Konečné skóre 7:3 v náš prospěch vypadá jednoznačně, ale zápas se do konce první třetiny tvářil jako velmi vyrovnaný. Olomouc měl lepší vstup do zápasu, který ale nedokázala přenést v ve změnu skóre. To se měnilo až v 7 minutě po gólu Kubeše. Na toto dokázala Olomouc do minuty kontrovat a tak je jelo zase od znova. Pardubice odskočili na konci první třetiny a dalším hned na začátku druhé. V polovině zápasu to ale již bylo 4:1 a Pardubice, tak jak je v jejich tradici, začali kombinovat s kompletní soupiskou, to se párkrát projevilo, že Olomouc skórovala, ale našim se podařilo vždy v krátké době opět odskočit a tak s konečným hvizdem se skóre zastavilo na 7:3 a Pardubice připsaly důležité tři body, a tak s prvními Vary (které prohráli s třetím cizinci nabitým Havířovem) mají shodně před koncem základní části 27 bodů.

slovo trenéra: Olomouc do nás šla s plným nasazením a nás prvních pět minut asi tížilo ještě vánoční cukroví. Upřímně prvních 10 min nebylo moc ke koukání. Pak už naše hra začala mít hlavu a patu a my ovládli střední pásmo a začali Olomouc kombinačně přehrávat. Poslední třetina byla díky nasazení kompletní sestavy nahoru dolů a my se dopouštěli zbytečných chyb, které by v play off hodně bolely a kterých se tedy musíme vyvarovat.

na závěr: Děkujeme za podporu cca 30 fanouškům a zítra nás od 12,30h čeká pro nás nepříjemný Zlín, který dnes přehrál Budějovice 6:3. Pěkný večer Všem.

Para Ice Hockey Tournament

Mustangové na turnaj do Karlových Varů

Pátek 15. 12. 2023  (2x 15 minut, případně 5 nájezdů)

15:30  Karlovy Vary - Pardubice  5:3

17:00  Pardubice – Dresden    1:9

18:30  Karlovy Vary – Dresden    2:4

Sobota 16. 12. 2023 (2x 15 minut, případně 5 nájezdů)

10:00  Dresden - Pardubice   5:2

11:30  Pardubice – Karlovy Vary   0:7

13:00  Dresden – Karlovy Vary   4:1

Neděle 17. 12. 2023  (2x 15 minut, případně 5 nájezdů)

9:00  Pardubice – Dresden.  3:5

10:30  Karlovy Vary – Dresden  6:0

12:00  Karlovy Vary – Pardubice 5:0

Tento víkend bodově napůl....

V sobotu jsme na domácí půdě přivítali oslabenou Spartu (přeci jen bez Krupičky a Novotného její síla pokulhává). My jsme v plné sestavě začali útočně, ale díky dobře chytajícímu a hodně místa v bráně zabírajícímu Vápenkovi odolávala Sparta až do 8 minuty, kdy se prosadil Hering. Tímto výsledkem 1:0 skončila i první třetina. Do druhé jsme si řekli, že musíme hru více roztahovat (Sparta vše co měla stahovala před bránu).  Podařilo se a v 16.minutě Hering přidal svůj druhý gól. Po druhém gólu se již zapojovala celá sestava za což jsme vždy rád, ale přeci jen naše útočná síla tím poleví. Přesto skóre po dvou třetinách bylo 4:1. V poslední třetině Sparta jen po krásném "Mitchiganu" z hokejky Alexe upravila na konečných 4:2 pro nás.

V neděli jsme věděli, že to bude jiné káva. Přijel asi v současnosti nejsilnější tým ligy Karlovy Vary. Jejich pětka složená z českých reprezentantů má oproti naší první lajně skoro 20 let věkový rozdíl, což se s přibývajícími minutami projevilo v tahu na bránu.

Začátek zápasu se nám trochu protáhl, protože mu předcházelo poděkování našeho FANS kapitánovi Kubešovi k jeho ehmehm.. řicetinám (on tvrdí že mu je třicet, ale my víme své ...). Máme to ale super fanoušky - vědí, že kapitán již základní pravidla každého muže splnil na 2/3 (syn a dům) a tak mu pomohli dárkem v podobě stromu na dokončení ... Potom již mohl začít zápas. První třetina byla přetahovaná, kterou zakončil trochu smolný faul Doležala a nařízené trestné střílení. Veselý se nemýlil a Vary vedly 1:0. A to nechcete proti tak silnému soupeři prohrávat. V druhé třetině hned po ukončení našeho druhého vyloučení skóroval Wágner. Do minuty se podařilo zmírnit stav Frankovi, ale za další minutu to bylo už zase o dva góly z hokejky Míši Geiera. Poslední slovo druhé třetiny měl Pavel Kubeš a tak jsme mohli na tabuli vidět skóre po dvou třetinách 3:2 pro Vary. V třetí třetina bylo vidět jak naši borci již tahají ruce a toho Varští využili dalšími dvěma góly. poslední tečku udělal v poslední minutě náš Frank a tak konečné skóre 3:5 pro nás by se mohlo zdát špatné, ale kdo se o parahokej zajímá v tom vidí, že naši Mustangové svoji kůži nedali lacino a pěkně žraloky kousali. Všichni přítomní se shodli na tom, že to byl opět velmi kvalitní hokej, tak jak jsme u těchto dvou týmů vzájemných bojích zvyklí.

Slovo trenéra: V sobotu jsme si řekli, že nic jiného než tři body nechceme a tak jsme do toho šli taktikou i střídáním. Výsledné skóre 4:2 neodpovídá počtu střel, což mě vždy mrzí, že se na góly hodně nadřeme a to se pak může nevyplatit. Za neděli bych chtěl klukům poděkovat, nechali tam vše, ale bylo jasné, že Karlovarské mládí, a to že se jejich pětka na ledě potkává třikrát týdně v rámci repre kempu, se časem projeví. K těm dvoum vyloučení - první bylo smolné, jelikož si Pavel Doležal nevšiml, že vzájemném souboji s Míša Geier ztratil hokejku a že tak situace šla řešit trochu jinak. Druhé, po kterém (návratu Rašky na led, ale unavené naší čtveřici) přišel další gól Varu, bylo taky takové smolné, přeci jen Honza není tak obratný a tak "Tčko" nebylo úmyslné, ale spíše smolné (ale faul je faul a za něj 2 minuty).

Závěr: Žraloci naše Mustangy tak přeskočili v tabulce o skóre, ale v lize je ještě hodně zápasů a příští týden na severu Moravy bude opět náročný a pak se přeci jen už uvidí jak by mohla dopadnou základní část.

Jak včera, tak i dnes.

I dnešní duel, tentokrát na domácím ledě se vyvíjel podobně jako včera. Dalo by se říct, že skoro jako přes kopírák. Hned v první minutě se trefil Hering, který přidal ještě v první třetině 2 branky. K Heringovi se v první třetině střelecky přidali ještě Doležal a Rennhack, a tak první třetina skončila 5:0. Od druhé třetiny trenér pozměnil pětky a na led se opět dostali hráči, kteří se v obtížných zápasech na led nedostanou. Na začátku druhé třetiny zvýšil na 6:0 Kořínek a vzápětí za hosty korigoval na 6:1 Bussmann. Do konce druhé třetiny se pak za domácí ještě trefili Hering, Michalec a Doležal. Před koncem třetiny přišlo vyloučení na straně domácích. Rennhack si odseděl 2 minuty za sekání a stav byl 9:1. Na začátku třetí třetiny se trefil sváteční střelec Vojta Buhr a jeho napodobil Kolek. Střelecké hody domácích poslední brankou utkání zakončil Rennhack 12:1

Strakonický dudák hrál do noty pardubickému útoku.

Dnešní duel mezi Českými Budějovicemi a Pardubicemi se netradičně odehrál na ledě Strakonic. I když Pardubice nastoupily bez kapitána Kubeše, bylo zřejmé, jak se bude utkání vyvíjet. Tlak Pardubic nedal vydechnout budějovické obraně, a tak relativně rychle vedly Pardubice 2:0. Ojedinělé výpady Budějovic zkoušel Bussmann, ale vždy ztroskotaly na důsledné obraně. Proto se nebylo čemu divit, že se skóre 1. třetiny zastavilo na 4:0. Ve druhé třetině Pardubice přidaly znovu 4 góly a 4 góly vsítily i ve 3. třetině. Celkem tedy Budějovice inkasovaly 12 gólů. V poslední třetině bylo znát, že úderné trio Hering, Rennhack a Doležal hledají před bránou sváteční střelce, a tak si góly připsali Kolek a Raška. Za hosty se jednou trefil Bussmann. (1:12)

Slovo trenéra: Povinnost 3 bodů jsme splnili a jsem rád, že si ze Strakonic odváží každý hráč velkou porci Ice time. Tyto zápasy jsou proto velkou výzvou pro naše Mustangy, kteří se na led v těžších utkáních nedostanou. Kapitánovi Kubešovi přeji na dálku příjemnou rekreaci. :D

Vyloupená Morava !!!

Včera a dnes se konaly dva zápasy základní části ligy para hokeje a Mustangové zavítali na Moravu. Prvně v sobotu s Olomoucí v Uničově a pak v neděli se Zlínem ve Zlíně.

Olomoučtí Kohouti posílení Kvochem určitě chtěli tři body, ale na poslední chvíli se museli obejít bez Jedličky a toto možná bylo zásadní. Už od prvních minut se Pardubice tlačili před bránu a tak se nebylo čemu divit, když skóre na konci první třetiny ukazovalo stav 4:0 pro hosty. Druhá třetina přinesla ještě dva góly, a tak se zdálo být rozhodnuto. Trochu drama přinesly dva góly Olomouce během dvou minut, ale když byl vyloučen Olomoucký Mikuš a naši Mustangové skórovali, bylo rozhodnuto. Tečku za zápasem, ale udělali Olomoučtí, když v poslední minutě upravili konečné skóre na 3:7. Mustangy pak čekal přesun do Zlína, kde v neděli od 11hodin už zase seděli v saních a pustili se do boje se Zlínem, který skoro 12let neporazili. Zlín plný slovenské reprezentace (které gratulujeme k opětovnému postupu do A skupiny) se ujal vedení v páté minutě. Naši borci, však dokázali do minuty také skórovat a srovnat tak krok na 1:1. Pak dvakrát stálo štěstí u zlínské branky o kterou se otřely střely Heringa. Zlín takový tlak u okleštěné sestavy Pardubic asi nečekal a bylo to znát. Jeho známá lehkost přechodu pásma byla pryč a jeho útoky troskotaly na modré čáře. Za zmínku v první třetině stojí na její konci akce Joppy, který sám před golmanem mířil nad. Druhá třetina začala vyloučením Pardubic, ale důsledná obrana Zlín k ničemu nepustila a tak se skóre změnilo až po tlaku Pardubic ve 21 minutě a to rovnou dvakrát. V rozmezí 17s se trefil Kubeš a Hering. To se Zlín hodně zaskočilo a tak Pardubice přidali další dva góly ve 24 a 25 minutě. Ve 26minutě se Zlínu podařilo snížit na 2:5 a tímto skórem skončila i druhá třetina. Ve třetí třetině stáhl Zlín počet hráčů na minimum a začal tlačit. tlaku mi pomohlo i vyloučení Pabsta a i když se skoro zdálo, že i teď přežijeme v posledních sekundách se podařilo Zlínu si proklestit cestu středem a Korman snížil na 3:5. Na našich borcích se začala projevovat únava a lehkost pohybu z první třetiny byla pryč. Přeci jen včerejší těžký zápas s Olomoucí, kde oproti nám Zlín v pohodovém tempu přejel bezzubé Budějovice 12:0 dal Mustangům zabrat. Z naší střídačky tak bylo poslední třetinu slyšet stále dokola opakující "defense, defense" a i když Zlín tlačil a utahoval šrouby podařilo se a MY vezeme i ze Zlína tři body a po čtyřech kolech jsme 100%tní !!!