Upravit stránku

Liga pozná nového vítěze

Chcete letos zažít finálovou atmosféru hokeje v Pardubicích? Šanci máte jen jednu, proto ji využijte. Mustangové hrají 8. března v 16:20 v malé hale enteria areny. Studénka je opravdu silný soupeř, Mustangové tedy rádi uvítají vaši podporu. Další zápasy se budou hrát o týden později na severní Moravě.

Po dvou letech opět ve finále

Pardubičtí dnes nastoupili k odvetě semifinále proti Karlovým Varům. Domácí začali před nejpočetnější návštěvou sezóny aktivně. Soupeř hrozil jen sporadicky, jen Geier byl neustálou hrozbou. První třetina skončila bez branek, ve druhé třetině už začaly padat branky. Hosty nejprve poslal do vedení z úniku Geier, ale už po dvou minutách protrhl střeleckou smůlu domácích dorážkou v brankovišti sváteční střelec Kořínek, zanedlouho využil přesilovku další sváteční střelec Pabst. Ve 26. minutě zvýšil na 3:1 Motyčka. Hosté se však nevzdali, v poslední minutě druhé třetiny zakončil úspěšně svůj nájezd opět Geier. Třetí třetina byla ve znamení velké nervozity a opatrnosti ze strany domácích. Až 3 minuty před koncem uklidnil své mužstvo kapitán Kubeš. Po vyloučení na straně domácích to hosté ještě zkusili v šesti proti čtyřem, ovšem neuspěli a Mustangové tak slaví postup do vytouženého finále.

Mustangové si z Varů vezou matchball.

První zápas letošního play-off přinesl velké drama. První branka padla hned z první střely, kdy se trefil pardubický Hering. Ještě do konce třetiny však stihl z ojedinělé šance vyrovnat Geier. První polovina druhé třetiny byla ve znamení tlaku Pardubic, v druhé se bohužel tolik nedařilo. Třetí třetina byla už od začátku velmi opatrná, ale i tak v první minutě skóroval Mustang Hering. Vary spoléhaly na brejky, což opět v poslední minutě ukázalo jako účinná taktika, když Geier znovu vyrovnal. V prodloužení 4 na 4 Mustangové zavřeli domácí v jejich třetině, leč branka nepadla. Zato nájezdy ovládli pardubičtí suverénně v poměru 3:0. V sérii hrané na 2 vítězství budeme pokračovat 15. února v Pardubicích a budeme rádi, když nás přijdete podpořit.

Souboj o první místo opanoval mezinárodní výběr Studénky

V úplně posledním utkání základní části čekal na Mustangy tým Studénky. Sice šlo o souboj o první místo , ale jasným favoritem byl vzhledem k absencím na straně hostů tým domácích. Za domácí nastoupilo šest reprezentantů 4 různých států. Hosté se silné soka nezalekli a již po 88 vteřinách hry se z první šance prosadil Kubeš. Domácím pomohlo paradoxně až oslabení, během něho dokázali otočit vývoj utkání. Od té doby měli domácí utkání ve své režii a výsledek byl už jen otázkou skóre . To se nakonec zastavilo na stavu 9:1. Přes výsledkově nepovedený víkend to byly pro většinu hráčů cenné zkušenosti. Mustangové skončili po základní části na druhém místě a v play off je tak čeká tým Karlových Varů. První utkání je v plánu 25. ledna na ledě soupeře.

Statečný boj ve Zlíně

V posledním kole čekal Mustangy výjezd na Moravu. Před posledním kolem už bylo jasné, že Pardubičtí skončí nejhůř druzí. Na Moravu vyrazili tedy hráči širšího kádru doplněni o čtyři zkušené. Naopak Zlín věděl, že musí vyhrát a tak nastoupil v kompletní sestavě a vlétl na hosty hned od začátku. Po první třetině vedl Zlín o čtyři branky a bylo rozhodnuto zápas se už jen dohrával Pardubičtí se Zlínem sehráli 2 vyrovnané třetiny a konečné skóre nakonec bylo 6:3. Všechny branky hostů se postaral Pavel Kubeš.

Mustangové začnou play off na ledě soupeře

Hned druhý den po utkání se Spartou čekal domácí poslední zápas na domácím ledě, kdy jim soupeřem byli karlovarští Žraloci. Domácí měli od počátku velkou převahu, ale bohužel se jim nepodařilo skórovat. První branky se diváci dočkali až v 11. minutě, když se krásně trefil Hering pukem nabraným na čepel hokejky. Hned na počátku druhé třetiny se Mustangové nastěhovali do útočného pásma a tento tlak během tří minut zúročili dvěma brankami Kubeše a Heringa. Hosté hrozili jen z ojedinělých brejků, Boček byl ovšem vždy na správném místě. O čisté konto ho připravil až necelé 3 minuty před koncem Renhack. Hosté poté ještě zkusili hru v šesti proti čtyřem při vyloučení Heringa, což po deseti vteřinách tvrdě potrestal Kubeš střelou do prázdné brány. Domácí tak věděli, že díky souhře okolností skončí nejhůře druzí a play off tak začnou na ledě soupeře.

Mustangové získali jistotu postupu

V dnešním utkání se mohli domácí hodně přiblížit postupu do play-off a za svým cílem se Mustangové vydali s opravdu velkým nasazením. Hned ve druhé minutě se prosadil Motyčka. Domácí ani poté nepolevili, což se projevilo Heringovým zvýšením náskoku v šesté minutě. Sparta se do útočného pásma příliš nedostávala, a tak Boček v brance domácích spíše mrznul. O čisté konto se bohužel připravil v předposlední minutě zápasu svojí nepozorností, když podcenil Šafránkovo nahození ze středního pásma. I přes to však Mustangové vyhráli a popřeli tím letošní heslo Sparťanů. Spartu nezastavíš.

Mustangové oškubali Kohouty

V jednom z klíčových soubojů o postup do play-off na sebe narazili pardubičtí Mustangové a olomoučtí Kohouti. Zápas začal velmi opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu. Skóre otevřel v 6. minutě z první větší šance Kubeš. Už po dvou minutách hosté vyrovnali zásluhou Večerka. Efektivní hra domácích přinesla své ovoce: ve dvanácté minutě se trefil Motyčka. Ze začátku druhé třetiny, konkrétně v její třetí minutě, zavěsil Kubeš. Když ve 22. minutě zvyšoval Doležal již na 4:1, zdálo se být hotovo. Ovšem hned po vhazování snížil Klíma a zadělal na drama. Domácím se dařilo diktovat tempo hry a nepouštět hosty příliš do šancí. Až ve 43. minutě snížil Palát na 4:3 – hostům už ovšem zbývalo málo času, a tak domácí své vedení uhájili.

Mustangové si v Praze spravili Chuť

Hned den po porážce od Karlových Varů následovalo další utkání na ledě Sparty. Na toto utkání byl již hostům k dispozici německý reprezentant Hering a rozdíl byl znatelný. V první třetině se prosadil právě Hering, pak to byl dlouho souboj domácího brankáře Vápenky s hostujícími střelci, zato Boček na druhé straně byl po většinu času jen divákem. Další gól přišel až v polovině druhé třetiny - to se trefil hostující kapitán Kubeš. Ve třetí třetině se hrálo dlouho bez branek, až 5 minut před koncem se trefil podruhé Kubeš a bylo definitivně rozhodnuto. Do konce utkání se ještě dvakrát trefil Hering a dovršil tak hattrick. Hosté si tak připsali do tabulky důležité tři body, čímž se posunuli na druhé místo v tabulce.

Bez němců to nešlo

Další utkání čekalo Mustangy na půdě Karlových Varů.  V tomto utkání se museli hosté obejít bez německých posil a na jejich hře to bylo velmi znát. Vázla kombinace, a když už se podařilo dostat do šance, chyběla jistota v zakončení. Zato domácí si věděli rady, zejména dvojice Renhack - Geier znamenala neustále nebezpečí, Geier zaznamenal hattrick, Renhack přidal gól a 2 asistence. Za hosty se trefili pouze Ledvinka a Doležal, takže bohužel odjeli domů s prázdnou.