Tento víkend bodově napůl....

V sobotu jsme na domácí půdě přivítali oslabenou Spartu (přeci jen bez Krupičky a Novotného její síla pokulhává). My jsme v plné sestavě začali útočně, ale díky dobře chytajícímu a hodně místa v bráně zabírajícímu Vápenkovi odolávala Sparta až do 8 minuty, kdy se prosadil Hering. Tímto výsledkem 1:0 skončila i první třetina. Do druhé jsme si řekli, že musíme hru více roztahovat (Sparta vše co měla stahovala před bránu).  Podařilo se a v 16.minutě Hering přidal svůj druhý gól. Po druhém gólu se již zapojovala celá sestava za což jsme vždy rád, ale přeci jen naše útočná síla tím poleví. Přesto skóre po dvou třetinách bylo 4:1. V poslední třetině Sparta jen po krásném "Mitchiganu" z hokejky Alexe upravila na konečných 4:2 pro nás.

V neděli jsme věděli, že to bude jiné káva. Přijel asi v současnosti nejsilnější tým ligy Karlovy Vary. Jejich pětka složená z českých reprezentantů má oproti naší první lajně skoro 20 let věkový rozdíl, což se s přibývajícími minutami projevilo v tahu na bránu.

Začátek zápasu se nám trochu protáhl, protože mu předcházelo poděkování našeho FANS kapitánovi Kubešovi k jeho ehmehm.. řicetinám (on tvrdí že mu je třicet, ale my víme své ...). Máme to ale super fanoušky - vědí, že kapitán již základní pravidla každého muže splnil na 2/3 (syn a dům) a tak mu pomohli dárkem v podobě stromu na dokončení ... Potom již mohl začít zápas. První třetina byla přetahovaná, kterou zakončil trochu smolný faul Doležala a nařízené trestné střílení. Veselý se nemýlil a Vary vedly 1:0. A to nechcete proti tak silnému soupeři prohrávat. V druhé třetině hned po ukončení našeho druhého vyloučení skóroval Wágner. Do minuty se podařilo zmírnit stav Frankovi, ale za další minutu to bylo už zase o dva góly z hokejky Míši Geiera. Poslední slovo druhé třetiny měl Pavel Kubeš a tak jsme mohli na tabuli vidět skóre po dvou třetinách 3:2 pro Vary. V třetí třetina bylo vidět jak naši borci již tahají ruce a toho Varští využili dalšími dvěma góly. poslední tečku udělal v poslední minutě náš Frank a tak konečné skóre 3:5 pro nás by se mohlo zdát špatné, ale kdo se o parahokej zajímá v tom vidí, že naši Mustangové svoji kůži nedali lacino a pěkně žraloky kousali. Všichni přítomní se shodli na tom, že to byl opět velmi kvalitní hokej, tak jak jsme u těchto dvou týmů vzájemných bojích zvyklí.

Slovo trenéra: V sobotu jsme si řekli, že nic jiného než tři body nechceme a tak jsme do toho šli taktikou i střídáním. Výsledné skóre 4:2 neodpovídá počtu střel, což mě vždy mrzí, že se na góly hodně nadřeme a to se pak může nevyplatit. Za neděli bych chtěl klukům poděkovat, nechali tam vše, ale bylo jasné, že Karlovarské mládí, a to že se jejich pětka na ledě potkává třikrát týdně v rámci repre kempu, se časem projeví. K těm dvoum vyloučení - první bylo smolné, jelikož si Pavel Doležal nevšiml, že vzájemném souboji s Míša Geier ztratil hokejku a že tak situace šla řešit trochu jinak. Druhé, po kterém (návratu Rašky na led, ale unavené naší čtveřici) přišel další gól Varu, bylo taky takové smolné, přeci jen Honza není tak obratný a tak "Tčko" nebylo úmyslné, ale spíše smolné (ale faul je faul a za něj 2 minuty).

Závěr: Žraloci naše Mustangy tak přeskočili v tabulce o skóre, ale v lize je ještě hodně zápasů a příští týden na severu Moravy bude opět náročný a pak se přeci jen už uvidí jak by mohla dopadnou základní část.


 

Jak včera, tak i dnes.

I dnešní duel, tentokrát na domácím ledě se vyvíjel podobně jako včera. Dalo by se říct, že skoro jako přes kopírák. Hned v první minutě se trefil Hering, který přidal ještě v první třetině 2 branky. K Heringovi se v první třetině střelecky přidali ještě Doležal a Rennhack, a tak první třetina skončila 5:0. Od druhé třetiny trenér pozměnil pětky a na led se opět dostali hráči, kteří se v obtížných zápasech na led nedostanou. Na začátku druhé třetiny zvýšil na 6:0 Kořínek a vzápětí za hosty korigoval na 6:1 Bussmann. Do konce druhé třetiny se pak za domácí ještě trefili Hering, Michalec a Doležal. Před koncem třetiny přišlo vyloučení na straně domácích. Rennhack si odseděl 2 minuty za sekání a stav byl 9:1. Na začátku třetí třetiny se trefil sváteční střelec Vojta Buhr a jeho napodobil Kolek. Střelecké hody domácích poslední brankou utkání zakončil Rennhack 12:1

 

Strakonický dudák hrál do noty pardubickému útoku.

Dnešní duel mezi Českými Budějovicemi a Pardubicemi se netradičně odehrál na ledě Strakonic. I když Pardubice nastoupily bez kapitána Kubeše, bylo zřejmé, jak se bude utkání vyvíjet. Tlak Pardubic nedal vydechnout budějovické obraně, a tak relativně rychle vedly Pardubice 2:0. Ojedinělé výpady Budějovic zkoušel Bussmann, ale vždy ztroskotaly na důsledné obraně. Proto se nebylo čemu divit, že se skóre 1. třetiny zastavilo na 4:0. Ve druhé třetině Pardubice přidaly znovu 4 góly a 4 góly vsítily i ve 3. třetině. Celkem tedy Budějovice inkasovaly 12 gólů. V poslední třetině bylo znát, že úderné trio Hering, Rennhack a Doležal hledají před bránou sváteční střelce, a tak si góly připsali Kolek a Raška. Za hosty se jednou trefil Bussmann. (1:12)

Slovo trenéra: Povinnost 3 bodů jsme splnili a jsem rád, že si ze Strakonic odváží každý hráč velkou porci Ice time. Tyto zápasy jsou proto velkou výzvou pro naše Mustangy, kteří se na led v těžších utkáních nedostanou. Kapitánovi Kubešovi přeji na dálku příjemnou rekreaci. :D

Vyloupená Morava !!!

Vyloupená Morava !!!

Včera a dnes se konaly dva zápasy základní části ligy para hokeje a Mustangové zavítali na Moravu. Prvně v sobotu s Olomoucí v Uničově a pak v neděli se Zlínem ve Zlíně.

Olomoučtí Kohouti posílení Kvochem určitě chtěli tři body, ale na poslední chvíli se museli obejít bez Jedličky a toto možná bylo zásadní. Už od prvních minut se Pardubice tlačili před bránu a tak se nebylo čemu divit, když skóre na konci první třetiny ukazovalo stav 4:0 pro hosty. Druhá třetina přinesla ještě dva góly, a tak se zdálo být rozhodnuto. Trochu drama přinesly dva góly Olomouce během dvou minut, ale když byl vyloučen Olomoucký Mikuš a naši Mustangové skórovali, bylo rozhodnuto. Tečku za zápasem, ale udělali Olomoučtí, když v poslední minutě upravili konečné skóre na 3:7. Mustangy pak čekal přesun do Zlína, kde v neděli od 11hodin už zase seděli v saních a pustili se do boje se Zlínem, který skoro 12let neporazili. Zlín plný slovenské reprezentace (které gratulujeme k opětovnému postupu do A skupiny) se ujal vedení v páté minutě. Naši borci, však dokázali do minuty také skórovat a srovnat tak krok na 1:1. Pak dvakrát stálo štěstí u zlínské branky o kterou se otřely střely Heringa. Zlín takový tlak u okleštěné sestavy Pardubic asi nečekal a bylo to znát. Jeho známá lehkost přechodu pásma byla pryč a jeho útoky troskotaly na modré čáře. Za zmínku v první třetině stojí na její konci akce Joppy, který sám před golmanem mířil nad. Druhá třetina začala vyloučením Pardubic, ale důsledná obrana Zlín k ničemu nepustila a tak se skóre změnilo až po tlaku Pardubic ve 21 minutě a to rovnou dvakrát. V rozmezí 17s se trefil Kubeš a Hering. To se Zlín hodně zaskočilo a tak Pardubice přidali další dva góly ve 24 a 25 minutě. Ve 26minutě se Zlínu podařilo snížit na 2:5 a tímto skórem skončila i druhá třetina. Ve třetí třetině stáhl Zlín počet hráčů na minimum a začal tlačit. tlaku mi pomohlo i vyloučení Pabsta a i když se skoro zdálo, že i teď přežijeme v posledních sekundách se podařilo Zlínu si proklestit cestu středem a Korman snížil na 3:5. Na našich borcích se začala projevovat únava a lehkost pohybu z první třetiny byla pryč. Přeci jen včerejší těžký zápas s Olomoucí, kde oproti nám Zlín v pohodovém tempu přejel bezzubé Budějovice 12:0 dal Mustangům zabrat. Z naší střídačky tak bylo poslední třetinu slyšet stále dokola opakující "defense, defense" a i když Zlín tlačil a utahoval šrouby podařilo se a MY vezeme i ze Zlína tři body a po čtyřech kolech jsme 100%tní !!!

Body zůstaly o víkendu doma

Po sobotní výhře, přivítali Mustangové v neděli na domácím ledě soupeře z Havířova. Díky jménům v sestavě soupeře jsme šli do zápasu s pokorou. Zápas byl od začátku vyrovnaný i když Mustangové byli více v držení puku. V 6. minutě Pavel Kubeš vysoko přestřelil a o minutu později Bernard Hering neprostřelil brankáře hostí. Co nevyšlo v 6. minutě, přišlo v 9. minutě. Pavel Kubeš se nejlépe zorientoval, přiťukl si puk a neomylně zavěsil. 1:0 Stejný prostor trefil Pavel Kubeš i o 2. minuty později. 2:0 Obě asistence u branek si připsal Bernard Hering. O minutu později mohl kapitán dokonat hattrick. Ten se mu ale povedl vstřelit po přihrávce Roberta Pabsta zpoza brány minutu a půl před koncem 1. třetiny 3:0. A jak skončila první třetina, tak začala i druhá. Minutu po začátku druhé třetiny se k puku dostal znovu Pavel Kubeš a přesně se trefil pod břevno 4:0. Ikdyž byli po většinu zápasu v držení puku přesto se do úniku ze strany dostal Ingo Kuhli-Lauenstein, ale položeného brankáře neprostřelil! První branka pro Havířov přišla v polovině zápasu. Po boji na brankovišti se puku zmocnil Sandro Kalegaris a uklidil ho do brány. 4:1 Pardubice dokázali využít i přesilovku. Puk se po střele Bernarda Heringa těsně dokutálel do brány. 5:1 O chvilku později se důraz na brankovišti vyplatil opět Bernardu Heringovi, který z dorážky po odrazu od zad brankáře dostal puk za jeho záda. 6:1 Soupeř se snažil hrát i za nepříznivého stavu. Povedená střela Sandra Kalegarise orazítkovala brankovou spojnici! Třetí třetina moc příležitostí nepřinesla. A tak měl poslední slovo opět kapitán domácích Pavel Kubeš. 7:1

Vstup do nové sezóny se povedl.

Mustangové vstoupili do nové sezony vítězně. V sobotu porazili na domácím Ostravu 2:1. Ve třetí minutě za asistence Pavla Doležala se střelecky prosadil první brankou v zápase Bernard Hering. Za čtyři minuty však soupeř srovnal na 1:1, když se za hosty trefil Václav Hečko. A tak oba týmy šly do druhé třetiny za nerozhodného stavu. V osmnácté minutě se znovu prosadil Bernard Hering za asistence nového hráče v týmu Franka Rennhacka. Stav byl 2:1. Domácí tým měl střelecky na vrh, ale brankař hostujícího týmu Martin Kudela byl ve velké formě a všechny střely pochytal. A tak se stav 2:1 přenesl i do třetí třetiny. Pět minut před koncem přišlo vyloučení na straně domácích za nedovolené bránění a hosté si vyžádali oddechový čas. A tak to vypadalo na velké drama v závěru, které trvalo jen chvilku, když přišlo vyloučení i na straně hostu za držení. V závěru zápasu se mohl blýsknout hattrickem Bernard Hering, ale v samostatném úniku trefil jen tyčku. A tak stav skončil 2:1   (1:1,1:0,0:0)

Poděkování

Pěkný den všem, máme za sebou konec sezóny a my bychom chtěli touto cestou poděkovat všem našim sponzorům a lidem bez kterých by to nešlo. Zejména pak poděkování našemu generálnímu sponzorovi firmě Ford AUTO IN, které nosíme hrdě logo na prsou. Ale i bez Vás ostatních by to nešlo a za to moc díky, že podporujete kluky, ke kterým byl osud různě zády, a kteří se zamilovali do sportu jménem PARAHOKEJ. Bolí to, studí to, a přesto to milují. Všem ještě jednou díky a už se těšíme na další sezónu.

PS: máme nejlepší fanoušky v celé republice - díky fans!!!!!

Oznámení

Oznámení - k zítřejšímu rozhodujícímu zápasu o 5místo nenastoupíme!. Toto je s ohledem na morální skutečnost, kdy Havířov v této době pozval a nasadil při dnešním zápase dva Ruské hráče. Víme, nic jim v tomto kroku nebrání a vše je nejspíš legitimní, ale jsou zde i hlediska morální a ty pro nás, v této době, kdy Ukrajina brání i naší svobodu jsou nad těmi sportovními. Dnes jsme tento krok před zápasem zvažovali, ale s ohledem na fanoušky a skutečnost, že soupisku soupeř do poslední chvíle tajil změnili a rozhodli se tak, že jej učiníme zítra a s předstihem, tak dáváme vědět, že zítra ráno nehrajeme. Je smutné, že člověk, který mluví o pomoci Ukrajině pak dělá za vidinou pátého místa takovéto kroky. Ale pan Mlčák má asi jiné priority ... Děkujeme za podporu a těšíme se na příští sezónu.

Boj o 5. místo

Dnešní den byl dlouhý, ale spokojenost je na straně Pardubic. V 10,30 začal první zápas boje o 5 místo a pro většinu z Pardubických to znamenalo budíček kolem 5 hodiny. Oba týmy věděli, že budou oslabeny o Německé posily. Na straně naší to bylo od dvě, v Havířově jedna. U nás jsme museli opět řešit obsazení na pozici beka, jelikož marodka si s námi zahrávala i dnes a my kromě Pabsta, jsme postrádali Kvocha a Buhra. Zaskočit tak na této pozici museli dva nováčci a myslím, že Dan si začíná této pozice užívat a Honza to zvládl také. Rozkaz zněl tedy jasně a jednoduše, nesmějí projít a druhý úkol bylo zatlačit Havířov a dát jeden dva rychlé góly. To první splněno a druhé až v druhé třetině. V první třetině jsme měli navrch, ale Havířov dokázal jedovatými střelami od modré kontrovat. Gól si ale nepřipsal ani jeden tým, a tak se šlo do druhé třetiny za stavu 0:0. O přestávce jsme si řekli, že musíme více rozhýbat „Suprově“ chytajícího Lepáčka a dostat se mu za záda a to se podařilo. Obzvláště druhý gól, byl pohledné zakončení našeho veterána a svátečního střelce Petra Kolka, který protečoval střílenou nahrávku od Pavla Kubeše doslova za gólmanova záda do prázdné půlky brány. Klid na naše hokejky přinesl pak třetí gól v třetí třetině od Pavla Kubeše. Havířov sice dokázal smazat Bočanovi čisté konto, ale my si to již pohlídali a tak na 18.3. domů vezeme matchball. Při jeho úspěšném proměnění obsadíme konečné páté místo. Děkuji klukům, že po brzkém budíčku a prosezení skoro tří hodin v autech nechali na ledě vše a odvážíme si zmíněný matchball.

Pozvánka na večer 18.3. – my v malé hale od 19,20 Dynamo nejspíše od 18,20 ve velké. Bude to takové velké Dynamo na druhou. Tak Dynamáci můžete na konci přeběhnout :o)))

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti