Upravit stránku

Poslední trénink 17.12.2020 od 19:15h - 20:30h

Mustangové jdou naposled trénovat na led. Maximální počet na ledě je devět hráčů a trenér. Hráči musí mít roušky. Abychom splnily podmínky, rozdělíme trénink do dvou 30 minutových částí. Trénink bude teda náročnější.

Historická výhra

 

Den po utkání ve Zlíně čekal na Mustangy zápas v Havířově proti místnímu celku, který se po letech oficiálně přestěhoval ze Studénky. V sestavě domácích chyběli z důvodu epidemiologické situace všichni zahraniční hráči. Došlo tak na zajímavý souboj otce a syna Kudelových. Jako první udeřili hosté, když se po asistenci Motyčky trefil Kubeš. Za domácí srovnal skóre Staněk po přihrávce Chodurka. Za tohoto stavu první třetina skončila, nutno říct, že příliš hokejové krásy nenabídla. Do druhé třetiny zpevnil obranu hostů ne zcela zdravý Kvoch a hra hostů se zlepšila. Gólově se zlepšená hra začala projevovat ve 22. minutě, kdy se paradoxně v oslabení prosadil Hering. Za necelé 2 minuty zvýšil Kubeš po asistenci Heringa. V poslední minutě druhé třetiny si oba aktéři předchozí akce své role vyměnili a po dvou třetinách bylo skóre 1:4. V poslední třetině přidali hosté ještě 2 branky. Jejich autorem byl opět kapitán Kubeš. Mustangové si tak připsali historicky první vítězství nad týmem z Havířova konečných 1:6.

Lekce z produktivity

 

V sobotu nastoupili Pardubičtí ve Zlíně. V sestavě scházeli Michalec, Pabst a brankář Boček. V sestavě domácích scházeli slovenští Korman a Ferenčik. Hosté začali tlakem, ujel ovšem Zdeněk Hábl a poslal domácí do vedení. Tímto způsobem probíhala celá první třetina - Zdeněk Hábl zaznamenal hattrick za prvních 9 minut. V 10. minutě skóroval Joppa. Za hosty snížil ve 14. minutě Hering. Ve druhé třetině se trefil ještě jednou Hábl a po něm Palát. Třetí třetina už se jen dohrávala. Za domácí se trefil podruhé Joppa a Mach, za hosty se dvakrát trefil Kubeš. Porážka 3:8 byla pro Mustangy hodně krutá. Předvedli herně jeden z nejlepších výkonů, ale Zlín byl ten, který udělil lekci z produktivity.

Úspěšná domácí premiéra.

V neděli začal nový ročník České parahokejové ligy - Mustangové na svém ledě přivítali Olomouc. Na obou stranách byla spousta absencí. Hostům scházeli kvůli epidemiologickým opatřením všichni cizinci, ani na domácí straně se nepředstavili němečtí spoluhráči plnící si své reprezentační povinnosti. Kromě dvou zmíněných chybělo ještě několik dalších hráčů, takže si své premiérové starty připsali nováčci Vlasák a Šurc. V první třetině točili domácí pouze 7 hráčů. Tato taktika se vyplatila a po brankách Doležala a Kubeše vedli domácí 2:0 - jen díky skvělému Černochovi v brance hostů nebyl rozdíl větší, zatím co Boček na druhé straně vesele mrznul. Na začátku druhé třetiny mohl Snížit Klíma, ale minul. Za domácí se ve druhé třetině trefili Kubeš a Doležal. Od té doby začali domácí nasazovat hráče širšího kádru, takže Boček musel předvést několik povedených zákroků. Nejvíce domácí trápil Jedlička, který Bočka jako jediný ve druhé třetině překonal. Do třetí třetiny se do branky postavila nová posila Martin Kudela, i on musel předvést několik zákroků. Překonat ho dokázal pouze Novák. Za domácí se v poslední minutě prosadil Michalec a uzavřel tak na konečných 5:2. V příštím kole se Pardubice vypraví na Moravu, kde je 10. a 11. října čekají Zlín a Studénka.

Sledge hokejová sezóna 2020/21

 

Loňská sezóna se bohužel nedohrála, ale my už vyhlížíme sezónu novou. Do této sezóny vstupují Mustangové ve svém klasickém složení, avšak posíleni o nového hráče Daniela Votrubu. Daniel se jako nováček pravidelně účastní také soustředění s českým reprezentačním týmem a získává tak nové zkušenosti. Do nadcházející sezóny se stejně jako v minulém roce nepřihlásil tým Českých Budějovic, takže stejně jako loňská sezóna bude i ta letošní pouze o 6 týmech. Největší změnou v herním systému je zavedení hybridního icingu a další zmenšení počtu zahraničních hráčů na ledě a to v maximálním počtu tří hráčů. Tito zahraniční hráči budou označeni na přilbách rozlišovacím pruhem, což znamená pro rozhodčí další podmínku, kterou musí během zápasu uhlídat. Na ledovou plochu nastupují poprvé Mustangové 9. 7., kdy jim začíná řetězec pravidelných tréninků. Herní sezóna začne koncem září a tým Mustangů na ni nastoupí v perfektní kondici.

Lépe vykročila ve finále Studénka.

 

Po dvou letech nastoupili Mustangové opět k finále, soupeřem tentokrát nebyl Zlín jako v předešlých třech případech, ale výběr Studénky, v jehož dresu nastoupilo 6 reprezentantů 3 různých států. Zápas lépe odstartovali hosté, po 100 vteřinách využil první přesilovku po asistenci Lisova a Popova Kalagaris. Hosté i nadále pokračovali v tlaku, na začátku 8. minuty zvýšil na 2:0 neudržitelný Lisov, kterému přihrál krajan Panfilov. Už to vypadalo, že domácí budou rádi, když se do kabin půjde za stavu 0:2, ale v posledním útoku třetiny zavezl puk do pásma Hering, poslal jej před branku, kam vlétla hned trojice domácích, a puk do branky dostal Michalec. V úvodu 2. třetiny se domácí vydali opět na steč, Hering u modré čáry udržel puk proti 2 soupeřům a předložil jej před branku Kubešovi, který se nemýlil a rozveselil tak skvělé domácí publikum. Domácím vyrovnání vlilo novou krev do žil, dokázali si vytvořit tlak, překlopit vývoj zápasu na svou stranu se jim ale nepovedlo. Na druhé straně opět zaúřadoval muž zápasu Lisov a poslal hosty zpět do vedení. Ve 29. minutě zvýšil na 4:2 Lisov a zkompletoval hattrick, stejný hráč přidal 4 vteřiny před koncem třetiny další gól a vzal domácím zbytky nadějí na zvrat. Mustangové sice vstoupili do 3. třetiny aktivně, ovšem skórovat už se jim podařilo jen jednou, zatímco hosté se trefili ještě třikrát. Studénka si tak v sérií hrané na dva vítězné zápasy připsala první bod. Odveta je v plánu 14. března v 10:30 na zimním stadiónu v Havířově, případný třetí zápas o den později tamtéž.

Liga pozná nového vítěze

Chcete letos zažít finálovou atmosféru hokeje v Pardubicích? Šanci máte jen jednu, proto ji využijte. Mustangové hrají 8. března v 16:20 v malé hale enteria areny. Studénka je opravdu silný soupeř, Mustangové tedy rádi uvítají vaši podporu. Další zápasy se budou hrát o týden později na severní Moravě.

Po dvou letech opět ve finále

Pardubičtí dnes nastoupili k odvetě semifinále proti Karlovým Varům. Domácí začali před nejpočetnější návštěvou sezóny aktivně. Soupeř hrozil jen sporadicky, jen Geier byl neustálou hrozbou. První třetina skončila bez branek, ve druhé třetině už začaly padat branky. Hosty nejprve poslal do vedení z úniku Geier, ale už po dvou minutách protrhl střeleckou smůlu domácích dorážkou v brankovišti sváteční střelec Kořínek, zanedlouho využil přesilovku další sváteční střelec Pabst. Ve 26. minutě zvýšil na 3:1 Motyčka. Hosté se však nevzdali, v poslední minutě druhé třetiny zakončil úspěšně svůj nájezd opět Geier. Třetí třetina byla ve znamení velké nervozity a opatrnosti ze strany domácích. Až 3 minuty před koncem uklidnil své mužstvo kapitán Kubeš. Po vyloučení na straně domácích to hosté ještě zkusili v šesti proti čtyřem, ovšem neuspěli a Mustangové tak slaví postup do vytouženého finále.

Mustangové si z Varů vezou matchball.

První zápas letošního play-off přinesl velké drama. První branka padla hned z první střely, kdy se trefil pardubický Hering. Ještě do konce třetiny však stihl z ojedinělé šance vyrovnat Geier. První polovina druhé třetiny byla ve znamení tlaku Pardubic, v druhé se bohužel tolik nedařilo. Třetí třetina byla už od začátku velmi opatrná, ale i tak v první minutě skóroval Mustang Hering. Vary spoléhaly na brejky, což opět v poslední minutě ukázalo jako účinná taktika, když Geier znovu vyrovnal. V prodloužení 4 na 4 Mustangové zavřeli domácí v jejich třetině, leč branka nepadla. Zato nájezdy ovládli pardubičtí suverénně v poměru 3:0. V sérii hrané na 2 vítězství budeme pokračovat 15. února v Pardubicích a budeme rádi, když nás přijdete podpořit.

Souboj o první místo opanoval mezinárodní výběr Studénky

V úplně posledním utkání základní části čekal na Mustangy tým Studénky. Sice šlo o souboj o první místo , ale jasným favoritem byl vzhledem k absencím na straně hostů tým domácích. Za domácí nastoupilo šest reprezentantů 4 různých států. Hosté se silné soka nezalekli a již po 88 vteřinách hry se z první šance prosadil Kubeš. Domácím pomohlo paradoxně až oslabení, během něho dokázali otočit vývoj utkání. Od té doby měli domácí utkání ve své režii a výsledek byl už jen otázkou skóre . To se nakonec zastavilo na stavu 9:1. Přes výsledkově nepovedený víkend to byly pro většinu hráčů cenné zkušenosti. Mustangové skončili po základní části na druhém místě a v play off je tak čeká tým Karlových Varů. První utkání je v plánu 25. ledna na ledě soupeře.
Nahoru