Upravit stránku

Sledge hokejová sezóna 2020/21

 

Loňská sezóna se bohužel nedohrála, ale my už vyhlížíme sezónu novou. Do této sezóny vstupují Mustangové ve svém klasickém složení, avšak posíleni o nového hráče Daniela Votrubu. Daniel se jako nováček pravidelně účastní také soustředění s českým reprezentačním týmem a získává tak nové zkušenosti.

Do nadcházející sezóny se stejně jako v minulém roce nepřihlásil tým Českých Budějovic, takže stejně jako loňská sezóna bude i ta letošní pouze o 6 týmech. Největší změnou v herním systému je zavedení hybridního icingu a další zmenšení počtu zahraničních hráčů na ledě a to v maximálním počtu tří hráčů. Tito zahraniční hráči budou označeni na přilbách rozlišovacím pruhem, což znamená pro rozhodčí další podmínku, kterou musí během zápasu uhlídat.

Na ledovou plochu nastupují poprvé Mustangové 9. 7., kdy jim začíná řetězec pravidelných tréninků. Herní sezóna začne koncem září a tým Mustangů na ni nastoupí v perfektní kondici.

Lépe vykročila ve finále Studénka.

 

Po dvou letech nastoupili Mustangové opět k finále, soupeřem tentokrát nebyl Zlín jako v předešlých třech případech, ale výběr Studénky, v jehož dresu nastoupilo 6 reprezentantů 3 různých států. Zápas lépe odstartovali hosté, po 100 vteřinách využil první přesilovku po asistenci Lisova a Popova Kalagaris. Hosté i nadále pokračovali v tlaku, na začátku 8. minuty zvýšil na 2:0 neudržitelný Lisov, kterému přihrál krajan Panfilov. Už to vypadalo, že domácí budou rádi, když se do kabin půjde za stavu 0:2, ale v posledním útoku třetiny zavezl puk do pásma Hering, poslal jej před branku, kam vlétla hned trojice domácích, a puk do branky dostal Michalec. V úvodu 2. třetiny se domácí vydali opět na steč, Hering u modré čáry udržel puk proti 2 soupeřům a předložil jej před branku Kubešovi, který se nemýlil a rozveselil tak skvělé domácí publikum. Domácím vyrovnání vlilo novou krev do žil, dokázali si vytvořit tlak, překlopit vývoj zápasu na svou stranu se jim ale nepovedlo. Na druhé straně opět zaúřadoval muž zápasu Lisov a poslal hosty zpět do vedení. Ve 29. minutě zvýšil na 4:2 Lisov a zkompletoval hattrick, stejný hráč přidal 4 vteřiny před koncem třetiny další gól a vzal domácím zbytky nadějí na zvrat. Mustangové sice vstoupili do 3. třetiny aktivně, ovšem skórovat už se jim podařilo jen jednou, zatímco hosté se trefili ještě třikrát. Studénka si tak v sérií hrané na dva vítězné zápasy připsala první bod. Odveta je v plánu 14. března v 10:30 na zimním stadiónu v Havířově, případný třetí zápas o den později tamtéž.

Liga pozná nového vítěze

Chcete letos zažít finálovou atmosféru hokeje v Pardubicích? Šanci máte jen jednu, proto ji využijte. Mustangové hrají 8. března v 16:20 v malé hale enteria areny. Studénka je opravdu silný soupeř, Mustangové tedy rádi uvítají vaši podporu. Další zápasy se budou hrát o týden později na severní Moravě.

Po dvou letech opět ve finále

Pardubičtí dnes nastoupili k odvetě semifinále proti Karlovým Varům. Domácí začali před nejpočetnější návštěvou sezóny aktivně. Soupeř hrozil jen sporadicky, jen Geier byl neustálou hrozbou. První třetina skončila bez branek, ve druhé třetině už začaly padat branky. Hosty nejprve poslal do vedení z úniku Geier, ale už po dvou minutách protrhl střeleckou smůlu domácích dorážkou v brankovišti sváteční střelec Kořínek, zanedlouho využil přesilovku další sváteční střelec Pabst. Ve 26. minutě zvýšil na 3:1 Motyčka. Hosté se však nevzdali, v poslední minutě druhé třetiny zakončil úspěšně svůj nájezd opět Geier. Třetí třetina byla ve znamení velké nervozity a opatrnosti ze strany domácích. Až 3 minuty před koncem uklidnil své mužstvo kapitán Kubeš. Po vyloučení na straně domácích to hosté ještě zkusili v šesti proti čtyřem, ovšem neuspěli a Mustangové tak slaví postup do vytouženého finále.

Mustangové si z Varů vezou matchball.

První zápas letošního play-off přinesl velké drama. První branka padla hned z první střely, kdy se trefil pardubický Hering. Ještě do konce třetiny však stihl z ojedinělé šance vyrovnat Geier. První polovina druhé třetiny byla ve znamení tlaku Pardubic, v druhé se bohužel tolik nedařilo. Třetí třetina byla už od začátku velmi opatrná, ale i tak v první minutě skóroval Mustang Hering. Vary spoléhaly na brejky, což opět v poslední minutě ukázalo jako účinná taktika, když Geier znovu vyrovnal. V prodloužení 4 na 4 Mustangové zavřeli domácí v jejich třetině, leč branka nepadla. Zato nájezdy ovládli pardubičtí suverénně v poměru 3:0. V sérii hrané na 2 vítězství budeme pokračovat 15. února v Pardubicích a budeme rádi, když nás přijdete podpořit.

Souboj o první místo opanoval mezinárodní výběr Studénky

V úplně posledním utkání základní části čekal na Mustangy tým Studénky. Sice šlo o souboj o první místo , ale jasným favoritem byl vzhledem k absencím na straně hostů tým domácích. Za domácí nastoupilo šest reprezentantů 4 různých států. Hosté se silné soka nezalekli a již po 88 vteřinách hry se z první šance prosadil Kubeš. Domácím pomohlo paradoxně až oslabení, během něho dokázali otočit vývoj utkání. Od té doby měli domácí utkání ve své režii a výsledek byl už jen otázkou skóre . To se nakonec zastavilo na stavu 9:1. Přes výsledkově nepovedený víkend to byly pro většinu hráčů cenné zkušenosti. Mustangové skončili po základní části na druhém místě a v play off je tak čeká tým Karlových Varů. První utkání je v plánu 25. ledna na ledě soupeře.

Statečný boj ve Zlíně

V posledním kole čekal Mustangy výjezd na Moravu. Před posledním kolem už bylo jasné, že Pardubičtí skončí nejhůř druzí. Na Moravu vyrazili tedy hráči širšího kádru doplněni o čtyři zkušené. Naopak Zlín věděl, že musí vyhrát a tak nastoupil v kompletní sestavě a vlétl na hosty hned od začátku. Po první třetině vedl Zlín o čtyři branky a bylo rozhodnuto zápas se už jen dohrával Pardubičtí se Zlínem sehráli 2 vyrovnané třetiny a konečné skóre nakonec bylo 6:3. Všechny branky hostů se postaral Pavel Kubeš.

Mustangové začnou play off na ledě soupeře

 Hned druhý den po utkání se Spartou čekal domácí poslední zápas na domácím ledě, kdy jim soupeřem byli karlovarští Žraloci. Domácí měli od počátku velkou převahu, ale bohužel se jim nepodařilo skórovat. První branky se diváci dočkali až v 11. minutě, když se krásně trefil Hering pukem nabraným na čepel hokejky. Hned na počátku druhé třetiny se Mustangové nastěhovali do útočného pásma a tento tlak během tří minut zúročili dvěma brankami Kubeše a Heringa. Hosté hrozili jen z ojedinělých brejků, Boček byl ovšem vždy na správném místě. O čisté konto ho připravil až necelé 3 minuty před koncem Renhack. Hosté poté ještě zkusili hru v šesti proti čtyřem při vyloučení Heringa, což po deseti vteřinách tvrdě potrestal Kubeš střelou do prázdné brány. Domácí tak věděli, že díky souhře okolností skončí nejhůře druzí a play off tak začnou na ledě soupeře.

Mustangové získali jistotu postupu

 V dnešním utkání se mohli domácí hodně přiblížit postupu do play-off a za svým cílem se Mustangové vydali s opravdu velkým nasazením. Hned ve druhé minutě se prosadil Motyčka. Domácí ani poté nepolevili, což se projevilo Heringovým zvýšením náskoku v šesté minutě. Sparta se do útočného pásma příliš nedostávala, a tak Boček v brance domácích spíše mrznul. O čisté konto se bohužel připravil v předposlední minutě zápasu svojí nepozorností, když podcenil Šafránkovo nahození ze středního pásma. I přes to však Mustangové vyhráli a popřeli tím letošní heslo Sparťanů. Spartu nezastavíš. 

Nahoru